ТОП 10 ігор з кращим сюжетом: від постмодернізму до буддизму

76

Від непосвященной, «дорослої» аудиторії нерідко можна зустріти критику на адресу комп’ютерних ігор. Мовляв, це розвага для дітей і навіть мультимільйонні бюджетів і капіталізація ігрової індустрії, що перевищує кіноіндустрію, навряд чи зможе переконати закостенілих критиків. Адже навіть саме формулювання «гри» налаштовує на щось зовсім несерйозне. Однак у цій статті ми постараємося розбити усталені стереотипи і уявимо 10 ігор з кращим сюжетом, які на рівних можуть змагатися з кращими творами кінематографа і худ. літератури.

У добірці представлені тільки культові ігри, тому щоб не псувати враження геймерам незнайомим з представленими шедеврами ігрової індустрії, ми постаралися по максимуму обійтися без спойлерів.

10. Mafia the City Lost Heaven

Тема мафіозних кланів, які діяли на території Північної Америки, так часто фігурувала в масовій культурі, що здається, в цій стезі навряд чи вже можна розповісти ще одну захоплюючу історію. Ви теж так думаєте? Тоді не пропускайте культову Mafia від чехів зі студії Illision Softwarks.

Історія життя Томаса Анджело, який з-за неприємною низки випадковостей повинен був змінити рутинну роботу таксиста на криваву професію гангстера, вистачає гравця чіпкими лапами сценарію і не відпускає аж до фінальної катсцени. Як і годиться серйозного твору, в грі Mafia the City Lost Heaven немає чіткого поділу на добрих і хороших хлопців, немає і нав’язливого ухилу в моральність чи романтизацію злочинного способу життя. Є тільки драматична історія з цілком зрозумілою мораллю: за всі вчинки рано чи пізно доведеться платити.

9. The Last of Us

Коли сценарист і креативний директор гри Ніл Дракман приступив до розробки The Last of Us, він поставив собі за мету підняти рівень сюжету в іграх на новий рівень». В деякій мірі у нього це вдалося і гра отримала в 2013 році ряд премій за кращий сценарій. У теж час, хоч ми і не вважаємо сюжет The Last of Us кращим в історії ігрової індустрії, він точно заслуговує пильної уваги і цілком здатний достукатися до сердець навіть черствих геймерів.

Історія Джоела і Элли, які подорожують через всю Америку заради благої місії, змушує поріднитися гравця з цієї, зовні здається, несумісною парочкою. Як і , гра вміло грає на батьківських почуттях. Але опускаючи будь-які сантименти, цінність The Last of Us у тому, що це вкрай жорстока гра, оголює всю темну сутність людей. Навіть головний герой тут не загону добрих хлопців і не раз здивує гравців своїми п(р)оступками.

The Last of Us. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

8. Valiant Hearts The Great War

Ця гра відмінний антипод The Last of Us, показує, що розповісти хвилюючу і торкає за душу історію можна без дорогих катсцен і передовою графіки. Valiant Hearts The Great War виглядає вкрай просто, невибагливо, але завдяки сюжету знайшла величезну армію прихильників серед геймерів всіх віків.

За сюжетом гри переплітається долі чотирьох головних героїв, які проти своєї волі були втягнуті в криваву Першу світову війну. На тлі трагічних подій гравець побачить історію повну відважних героїв, що володіють доблесними серцями(Valiant Hearts) і готових на все заради порятунку своїх рідних і можливості дати нащадкам можливість жити в кращому світі. Історії про загальнолюдські цінності завжди будуть залишатися актуальними і гра Valiant Hearts The Great War – найкращий тому приклад.

Valiant Hearts The Great War. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

7. Alan Wake

Автори містичного трилера Alan Wake очевидно надихалися літературними шедеврами Стівена Кінга. Тут на місці і головний герой, за типажем далекий від бодібілдерів з квадратними особами, і глухе містечко з купою дивних персонажів, приховують не одну пару скелетів у своїй шафі, і всюдисущі елементи містики. Але навіть з величезною кількістю відсилань до легендарного письменника, сценариста гри Сему Лійку вдалося створити оригінальний твір.

За сюжетом гри-письменник Алан Вейк перебуває у місто Брайт-Фоллс в спробі знайти свою зниклу дружину. Преамбула історії примітивна, але надалі сценарій гри настільки закрутиться, що у фіналі буде звучати тільки одне питання: «Що це було?». За відповіддю можна звернутися до двох вийшов доповненням до гри, але кількість питань тільки зросте. Загалом, рекомендується всім, хто готовий поламати мозок у спробах розібратися з перипетіями хитромудрого сюжету.

Alan Wake. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

6. Селеста

Для автора цих рядків хардкорних платформер з піксельної графікою Celeste став головним відкриттям 2018 року. Коли я запускав цю зовні безглузду гру, то очікував отримати лише низку складних перешкод, але Celeste багаторазово перевершив мої найсміливіші очікування. Під пеленою непоказного платформера ховається знайома багатьом людям історія про спроби знайти самого себе, знайти той самий сенс життя, долаючи численні перешкоди на своєму шляху.

Як найкраще зрозуміти чого ти стоїш? Відповідь проста: вирватися із зони комфорту і піти на зустріч до своєї мрії через низку складних випробувань і саме про це розповідає сюжет Celeste. Рідко якому художньому твору вдається у фіналі змусити задуматися про власне життя і переглянути погляди на звичні речі, але у Celeste без проблем виходить провернути цей трюк з геймером. І, як видно, я не самотній у цій думці, адже платформер заслужив прекрасні відгуки серед критиків і займає друге місце серед .

Celeste. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

5. SOMA

Хоррор під назвою SOMA від студії Frictional Games – неоднозначна гра. Зі своєю жанровою завданням налякати геймера SOMA абсолютно не справляється, навіть більше – чергова страхолюдина на шляху не викликає нічого, крім нудьги, але на цей аспект можна закрити очі заради ще однієї дози цікавого і неординарного науково-фантастичного сюжету.

Простий хлопець Саймон Джаретт жив звичним життям звичайного канадського трудяги. Щоденний графік дім-робота іноді переривався веселими попойками в барі з нерозлучними друзями. Нічого особливого до того моменту, поки Саймон не виявляє себе єдиним вижив в величезному науковому комплексі на дні Маріанської западини. Дізнатися, яким вітром Саймона занесло на дно океану, а заодно визначитися з питанням «що таке людина» — буде головним завданням геймера в грі SOMA.

SOMA. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

4. The Witcher 2

Звичайно, на цій позиції (а може бути навіть ще вище) топа 10 ігор з кращим сюжетом багато гравці вважали за краще б побачити третього «Відьмака». Ми не принижуємо сюжет завершення трилогії про славного відьмака Геральта, але по частині сюжету «Відьмак 2» на голову обганяє третю частину. У сценаристів CD Project вийшло створити комплексний і по-хорошому закручений сюжет, для повного розуміння якого слід пройти гру мінімум 4 рази.

Зав’язка сюжету до неприличья клиширована: Геральта застають наодинці з трупом короля Фольтеста, якого відьмак присягнувся захищати. У спробі відмити своє добре ім’я він потрапляє в хоровод масштабної змови, в якому замешалось ложі відьом, відьмаки з школи змії і монархи конкуруючих держав. Надмірний акцент на політиці багато гравців (особливо ті, які не знайомі з першоджерелом Сапковського) сприйняли як недолік сюжету. Але навіть у цьому випадку варто віддати належне заплутаності сценарію і того, як долі персонажів тонко переплітаються один з одним.

The Witcher 2. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

3. Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty

Зрозуміло, якою топ ігор з кращим сюжетом може бути без хоча б одного творіння Хідео Кодзимы? Поки молоде російське ігрове спілкування практикується в дотепності, називаючи іменитого японця «генієм», більшість з них навряд чи не підозрюють, наскільки жарти близькі до правди. Metal Gear Solid 2 – це кращий приклад, без жартів, геніальності і таланту Хідео Кодзимы, не тільки як геймдизайнера, але і першокласного сценариста, не боїться піднімати в своїх іграх філософські та складні для розуміння обивателя теми.

Сюжет Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty зачіпає теми энвайронменталиизма, штучного інтелекту, соціальної інженерії, значущості інформації і безлічі інших актуальних питань під соусом постмодернізму і частого пробивання «4 стіни». Після проходження Metal Gear Solid 2 голова натурально гуде від потоку інформації і виникає стійке почуття спробувати розібратися в що відбувається.

Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

2. Bioshock Infinite

Зізнаюся, було дуже важко вирішити, який з «Биошоков» внести в добірку ігор з кращим сюжетом. З одного боку перша частина, де чудово розкривається утопічна філософія об’єктивізму, з іншого боку у нас є Biohsock Infinite, обыгрывающий тему багатомірності всесвіту. Але, мабуть, завдяки мозговыносящей наприкінці хочеться виділити сюжет саме Biohsock Infinite.

Складність сценарію гри йде по наростаючій: в ролі Букера Девітта ми прямуємо на ширяє в небесах місто Колумбія, щоб привести загадкового замовнику дівчину на ім’я Елізабет – начебто питань тьма, але загальна канва сюжету залишається зрозумілою. Але потім, чим далі просуваєшся по сценарній лінії, тим простіше заплутатися в хитросплетіннях сюжету, де головний лиходій, замовник і навіть дівчина Елізабет – не ті, ким здаються спочатку.

Bioshock Infinite. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом

1. Planescape Torment

Ось ми і підійшли до вершини нашого топ ігор з кращим сюжетом. Вибрати лідера було простим рішенням, адже навіть через 19 років після релізу Planescape Torment залишається і абсолютно унікальною грою, під зав’язку начиненою відсиланнями до буддистської філософії. Та і в цілому видно, як у розробників було бажання створити максимально складну для розуміючи гру. Звичайно, хіба що для тих геймерів, хто віддає перевагу прості історії про порятунок принцеси з лап дракона.

Почати можна з головного персонажа по імені «Безіменний», що знаходиться в пошуках смерті і закінчити самим пристроєм світу League, який представляє собою мультивсесвіт. Унікальна концепція гри дозволила наповнити сюжет як купою незвичайних персонажів, кожен з яких — джерело цікавої інформації, так і неймовірними по винахідливості моментами. Можливість покопатися у власних нутрощах і викликати на допомогу космічного бога – це найменше, на що здатна Planescape Torment.

Planescape Torment. ТОП 10 игр с лучшим сюжетом
Джерело: http://rapidzona.com.ua/