Як підвищити продуктивність ПК в іграх — 5 ефективних способів

110

В одвічній суперечці, на чому краще всього грати у відеоігри, немає явних аутсайдерів і лідерів. Прихильники консольного геймінга, купивши один раз ігрову приставку, можуть забути про «радощі» абгрейда і протягом декількох років насолоджуватися стабільним FPS у всіх нових іграх. У ПК-геймерів теж знайдуться аргументи на користь своєї улюбленої ігрової платформи. Наприклад, поліпшена, порівняно з консольними версіями графіка в іграх і відсутність заданого ліміту FPS. І в цій статті ми докладно розповімо, як ефективно підвищити продуктивність ПК в іграх.

1. Скачайте останні драйвера для відеокарти

На цей пункт багато власників комп’ютерів воліють закривати очі. Хіба оновлення програмного забезпечення може дати значний приріст продуктивності? Відповідаємо: так, може, і ще як. Всього кілька витрачених хвилин на оновлення драйверів можуть дати 30%-ний приріст продуктивності в сучасних іграх і дозволять не витрачати зайвий раз на абгрейд ПК.

Щоб завантажити найновіші драйвера для відеокарти для початку потрібно дізнатися версію вашого відеоадаптера. Робиться це дуже просто: заходимо в диспетчер пристроїв, натискаємо на пункт «відеоадаптери» і запам’ятовуємо модель пристрою, не забувши звернути увагу на виробника відеокарти.

Також не буде зайвим з’ясувати розрядність операційної системи, так як драйвера для відеокарти зазвичай пропонуються на вибір завантажити в двох версіях: для 64-х і 84-х розрядної ОС. Дізнатися тип системи можна у вже відкритому диспетчері завдань: знаходимо пункт «комп’ютер», натискаємо на нього і запам’ятовуємо що висвітилося числове значення.

Как Как повысить производительность ПК в играх. Диспетчер Задач

Озброївшись отриманими даними, вирушаємо качати драйвера на відеокарту на сайті Nvidia, Intel або AMD. Наступним кроком встановлюємо драйвер, перезавантажуємо комп’ютер і насолоджуємося реальним приростом FPS. До речі, не забувайте перевіряти наявність нових драйверів відразу після релізу великих ігрових хітів.

2. Оптимізуємо налаштування графіки

Звичайно, завжди приємно включити нову гру, зайти в налаштування графіки і викрутити всі повзунки на максимум. Але жорстока правда така: якщо ви не щасливий власник ПК за кілька тисяч вічнозелених американських доларів, то будете насолоджуватися тим ще слайдшоу на екрані.

До оптимізації налаштувань завжди треба підходити з розумом, адже багато сучасні технології практично не впливають на якість картинки, а FPS з’їдають неабияк. У більшості випадків різницю між середніми і максимальними налаштуваннями графіки навіть з лупою навряд чи побачиш, тому до цієї справи варто прийматися без фанатизму і регулювати повзунки графіки до тих пір, поки не знайдете оптимальне співвідношення якості графіки/продуктивності.

Как Как повысить производительность ПК в играх. Настройки графики

У покрокових, стратегічних або рольових іграх немає необхідності гнатися за кількістю FPS,в той час як в мультиплеєрних шутерах, наприклад в Battlefield 1, декілька додаткових кадрів ніколи не бувають зайвими. Адже немає нічого образливіше, ніж зловити хедшот з-за подтормаживающего ПК.

Особливу увагу радимо звернути на такі параметри: роздільна здатність екрана, об’ємне освітлення і згладжування.

Дозвіл екрану можна подивитись, натиснувши правою кнопкою миші на вільну ділянку в стартовому екрані ПК. Висвітиться панель з «говорить» іконкою «дозвіл екрану», де звертаємо увагу на верхнє числове значення з припискою «рекомендується». Саме його і виставляємо в іграх для якнайкращої картинки. Одразу звертаємо увагу, що якщо дисплей підтримує дозвіл 4К, то ставити його не радимо, якщо не бійтеся 2-х кратного падіння частоти кадрів.

Как Как улучшить быстродействие компьютера в играх. Разрешение экрана

Формулювання «об’ємне освітлення» не повністю передає суть налаштування, тут буде більш доречним визначення «затінення». Реалістичні тіні всередині і біля об’єктів, натуральне розсіювання сонячних променів на поверхнях і правдоподібні відтінки темних кольорів – ось що дає об’ємне освітлення. Оптимальним вибором буде параметр HBAO, так як з’явився з виходом DX12 технологія VXAO, дає мінімум видимих змін, а натомість вимагає комп’ютер крутіше, ніж у стартових терміналах NASA.

Как повысить производительность ПК в играх. Ambient Occolusion

Згладжування дозволяє зробити картинку набагато більш чіткої і знижує кількість видимих пікселів на кордонах об’єктів. Тут вже залежить тільки від ваших особистих естетичних уподобань, але зауважимо, що дозвіл 4К вже саме по собі забезпечує задовільний рівень згладжування.

3. Перевірте рівень FPS і скачайте графічні бенчмарки

Завжди можна визначити кількість кадрів в секунду на око і вже від цих даних виставляти налаштування графіки. Але є варіант краще, наприклад, включити в налаштуваннях гри видимий показник FPS. Якщо подібної опції можна знайти в налаштуваннях, то допоможуть сторонні програми, такі як Fraps. Рекомендуємо «танцювати» з налаштуваннями до тих пір, поки гра не буде видавати на постійній основі мінімум 25 кадрів в секунду.

Також звертаємо увагу, що у багатьох ігор на сторінці в Steam є бенчмарки, які можна скачати абсолютно безкоштовно. Вони знадобляться для того, щоб визначити, чи підходить конфігурація комп’ютера для заданої гри. Їх перевага в тому, що вони тестують потужність ПК як спокійних, так і завантажених моментах з великою кількістю спецефектів, вибухів і розлітаються фізичних об’єктів, а потім виводять середній рівень FPS.

4. Встановлюємо утиліти для оптимізації роботи комп’ютера

Для підвищення продуктивності ПК в іграх завжди слід закривати сторонні додатки, які не використовуються в даний момент. Торрент, брайзуер, відкритий навіть відкритий «Мій комп’ютер» споживають таку цінну оперативну пам’ять, з лишком навантажуючи процесор. Але є деякі програми, які працюють у фоновому режимі і не закриваються ручним способом. Для їх виключення можна використовувати сторонні програми, наприклад Razor Cortex.

Как повысить производительность ПК в играх. Razor Cortex

Також не буде зайвим почистити комп’ютер, виконати дефрагментацію жорсткого диска і в самому крайньому випадку – перевстановити операційну систему. У власників Windows 10 є один невеликий бонус, який допоможе виграти кілька FPS в іграх – ігровий режим. Однак він доступний тільки користувачам, скачавшим оновлення Creators Apdate, але не хвилюйтеся, для всіх власників ліцензійного Windows 10 він повністю безкоштовний.

5. Розганяємо комп’ютер

Якщо жоден з наведених способів не допоміг і ви починаєте помічати, що від старості з вашого ПК вже пісок сиплеться, то є два варіанти рішення. Перший більш класичний: виконати абгрейд ПК або повністю замінити ігровий пристрій. А для всіх ентузіастів ми пропонуємо ще одне рішення: виконати розгін комп’ютера. Його рекомендується робити тільки на свій страх і ризик, так як є реальна можливість угробити ПК без можливості відновлення комплектуючих.

Найбільший приріст продуктивності в іграх дасть розгін відеокарти. Процедуру можна виконати без установки додаткового програмного забезпечення. Найчастіше всі необхідні налаштування можна знайти в установленому драйвер відеокарти.

Тепер можна братися за розгін процесора і оперативної пам’яті. Тут теж все досить просто, але потрібно зайти в BIOS операційної системи. Для цього перезавантажте ПК, натисніть клавішу «del» та знаходьте відповідні опції. Якщо ви плануєте користуватися розгоном ПК на постійній основі, то рекомендується заздалегідь потурбуватися про модернізацію системи охолодження.

Как повысить производительность ПК в играх. Настройки BIOS

В нашому окремому матеріалі ви зможете детальніше дізнатися, .

Джерело: http://mobigame.com.ua/